Aktualności

Dnia 02.05.2023 r. (wtorek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny do godziny 13:30


Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023

Wszelkie informacje kliknij tutaj


Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023

Wszelkie informacje kliknij tutaj


INFORMACJA W SPRAWIE DODATKÓW DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH

W ustawie z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022, poz. 1967) określono termin wypłaty dodatku dla gospodarstw domowych do miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach zawiadamia, że załatwienie spraw związanych z wydaniem informacji dotyczących wniosku o wypłatę dodatku oraz wypłata dodatku dla gospodarstw domowych nie są możliwe w wyznaczonym terminie, ze względu na nieotrzymanie środków finansowych na realizację zadania.

Wydanie informacji oraz wypłata dodatków nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych na realizację zadania oraz przyjęciu ich do planu finansowego Gminy Rozogi.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach informuje, że wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła można składać w tut. Ośrodku od dnia 26.09.2022 r. (tj. poniedziałek) w godzinach pracy Ośrodka.

Wniosek z załącznikami jest dostępny w zakładce dokumenty do pobrania


Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi realizowanych projektów

1. „Malec u niani”  – Projekt adresowany  do osób, które chcą skorzystać z dofinansowania opieki nad dzieckiem sprawowanej przez nianię

https://dziecko.wmzdz.pl/olsztyn-nianie/rekrutacja/

2. „Malec w żłobku” – Projekt adresowany  do osób, które chcą skorzystać z dofinansowania opieki nad dzieckiem sprawowanej w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna 

https://dziecko.wmzdz.pl/olsztyn-zlobek/rekrutacja/

3. „Malec z aktywnym rodzicem” –  Projekt ma pomóc niepracującym rodzicom dzieci do lat 3 w powrocie do pracy lub jej znalezieniu.

Ma to nastąpić poprzez:

 • wsparcie finansowe – zrefundowanie rodzicowi do 80% poniesionych kosztów opieki zewnętrznej nad dzieckiem przez 12 miesięcy (w instytucjach: żłobkach, klubach dziecięcych, u dziennych opiekunów lub indywidualnie u niani) oraz
 • wsparcie aktywizacyjne – w tym: doradztwo i stworzenie Indywidualnego Planu Działania dla każdego uczestnika, odpowiednio dobrany kurs zawodowy oraz pośrednictwo pracy (a także – opcjonalnie – 3 miesięczne staże zawodowe).

https://dziecko.wmzdz.pl/olsztyn-aktywizacja/rekrutacja/


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach informuje, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać w tut. Ośrodku od dnia 22.08.2022 r. (tj. poniedziałek) w godzinach pracy Ośrodka.Wniosek z załącznikami jest dostępny w zakładce dokumenty do pobrania

Więcej informacji o dodatku węglowym znajduje się w zakładce dodatek węglowy oraz na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska


Zaproszenie na udział w warsztatach dla osób korzystających z pomocy żywnościowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach zaprasza osoby korzystające z pomocy żywnościowej na Działania Towarzyszące POPŻ 2021 organizowane przez Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Olsztynie, które odbędą się dnia 8 czerwca 2022r. o godzinie 10.00 w siedzibie tut. Ośrodka w Rozogach.

Formy działań:

  • Warsztaty kulinarne
  • Warsztaty dietetyczne dot. zdrowego żywienia
  • Wykłady edukacyjne dotyczące zasad zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnotrawieniu żywności
  • Warsztaty edukacji ekonomicznej.

Mieszkańcy gminy Rozogi (wszyscy)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach, informuje, że w terminie
od 23.05.2022r. będzie możliwość odbioru żywności dla najbardziej potrzebujących
w ramach
Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Podprogram 2021.

Osoby, które chcą otrzymać pomoc w postaci żywności powinny zgłosić się do siedziby tut. Ośrodka przy ulicy Wielbarskiej 2 w Rozogach, wraz z dokumentami o dochodach netto za miesiąc poprzedni (kwiecień) w celu otrzymania skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

Z poważaniem
Kierownik i współpracownicy GOPS Rozogi

 


Informacja dotycząca godzin pracy Ośrodka w dniu 15 kwietnia 2022 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach informuje,
że w dniu 15.04.2022 r. (piątek) interesanci będą obsługiwani do godziny 13.30.

Przepraszamy za utrudnienia.


Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie

 

Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.

Nie ufaj bezgranicznie". Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie - Oficjalna strona internetowa Miasta KielceNie ufaj bezgranicznie! Ważny apel polskich służb - Oleśnica - MojaOlesnica.pl


POMOC DLA UKRAINY

Mieszkańcy Gminy Rozogi solidarni z Ukrainą. Od dnia 28 lutego ruszamy ze zbiórką pomocy dla Ukrainy. Dary przyjmowane będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00.

 

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi):
Okrycia:
– Koce zwykłe i termiczne
– Śpiwory
– Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
– Materace
– Płaszcze przeciwdeszczowe
Środki higieny i czystości:
– Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
– Dezodoranty
– Pasta do zębów
– Szczoteczki do zębów
– Grzebienie
– Bielizna damska, męska, dziecięca
– Podpaski
– Pieluchy dla dzieci i dorosłych
– Papier toaletowy i ręczniki papierowe
– Ręczniki (w tym z mikrofibry)
– Worki na śmieci
– Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji
– Maski filtrujące lub jednorazowe
Żywność:
– woda
– żywność do szybkiego przygotowania (instant)
– batony (w tym energetyczne),
– bakalie, orzechy,
– konserwy,
– makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
– narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)
Inne:
– Zapałki
– Baterie, powerbanki
– Oświetlenie, w tym latarki
– Świece
– Zestawy pierwszej pomocy
– Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).

W przypadku chęci przekazania środków finansowych wpłat można dokonywać poprzez:
– Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
Wpłat można dokonywać przez indywidualne konto bankowe: mBank 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001; tytuł Pomoc dla Ukrainy

– Caritas
Pierwsza transza środków przekazanych ukraińskiemu Caritasowi ma pomóc w zabezpieczeniu bieżących przygotowań do sytuacji kryzysowej. Caritas uruchomił też zbiórkę środków na dodatkowe wsparcie Ukrainy. Na stronie caritas.pl dostępna jest specjalna opcja przelania pieniędzy na ten cel.
Można także dokonać wpłaty bezpośrednio na konto organizacji: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem: UKRAINA

– Fundacja Pomagam.pl
Jak informują jej przedstawiciele, 100 proc. wpłaconych pieniędzy trafi na tzw. fundusz solidarnościowy.
Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony zbiórki #SolidarnizUkrainą.

– Polska Akcja Humanitarna
Wpłat można dokonywać na stronie internetowej pah.org.pl/sos-ukraina lub bezpośrednio na konto organizacji: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772.

 

Wójt Gminy
Zbigniew Kudrzycki


Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczyna nowy Program społeczno – rozwojowy „Akademia Rozwoju”, którego celem jest wsparcie kobiet poprzez edukację, przekazywanie wiedzy i praktycznych umiejętności cenionych na rynku pracy.

Fundacja PFR planuje zrealizować ten cel poprzez zapewnienie wszystkim uczestniczkom bezpłatnych szkoleń i warsztatów online.

Informacje o Programie Akademia Rozwoju oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie:

http://www.fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju

Zapraszamy do udziału w Programie Akademia Rozwoju!


Szanowni Państwo,

informujemy, że od stycznia 2022 r. można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rozogach.

Dodatek osłonowy ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

*dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Z 2020 r. poz. 111 oraz z 2021 r. poz. 1162, 1981, 2105 i 2270).

Wysokości dopłat w skali roku w ramach dodatku osłonowego:

  • jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400 lub 500 zł* przy założeniu, że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych,
  • gospodarstwo 2-3 osobowe otrzyma 600 lub 750 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • gospodarstwo 4-5osobowe otrzyma 850 zł lub 1062,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • gospodarstwo 6 więcej osobowe otrzyma 1150 zł lub 1437,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę.

*podwyższenie kwoty dofinansowania jest uzależnione od źródła ogrzewania – wyższa kwota dodatku przysługuje w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz .U. z 2021 r. poz. 554, 1162 i 1243).

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

Prosimy pamiętać: ustawa o dodatku osłonowym stanowi, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy?

Wnioski będzie można składać:

> elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP – od stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r.

> tradycyjnie (papierowo) – od stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r.:

Formularz wniosku o dodatek osłonowy jest dostępny na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rozogach.

Prosimy pamiętać: o prawidłowym i uważnym wypełnieniu druku wniosku oraz podaniu poczty elektronicznej – na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej będzie wysłana informacja o przyznaniu dodatku osłonowego.

 


KOMUNIKAT KIEROWNIKA

GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ROZOGACH

 

Informuję, że w dniach 24 grudnia 2021 r. oraz 7 stycznia 2022 r.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach będzie nieczynny.
W przypadku pilnej potrzeby w w/w dniach kontakt z Ośrodkiem będzie możliwy pod numerem telefonu 533 711 307.

Komunikat wydany na podstawie ZARZĄDZENIA NR 12/2021 Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rozogach z dnia 8 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy za dni świąteczne przypadające w sobotę .

 

Kierownik GOPS w Rozogach
/-/ Joanna Polańczuk


Otwarte Drzwi w ramach Ogólnoświatowej kampanii Biała Wstążka

Biała wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować i milczeć na temat przemocy wobec kobiety.

4 grudnia 2021 r.  w godzinach od 9.00 do 12.00.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach ul. Wielbarska 2, 12-114 Rozogi, zaprasza na dyżur specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy

Dyżur będą pełnić:

– psycholog,

– dzielnicowy,

– członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

– pracownik socjalny.

Osoby doświadczające przemocy uzyskają:

– wsparcie,

– informacje w zakresie przysługujących im praw,

– informacje o instytucjach niosących pomoc.


GRANTY PPGR – WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PEGEEROWSKICH W ROZWOJU CYFROWYM

 

4 października 2021 r. ogłoszony został nabór wniosków w ramach projektu „Granty PPGR”, na wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.
O dofinansowanie wnioskować będzie Gmina Rozogi na podstawie wniosków (oświadczeń) złożonych przez rodziców uczniów (opiekunów prawnych) lub pełnoletnich uczniów szkół średnich, zamieszkałych w miejscowościach, w których funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej.
Sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką) zakupiony zostanie przez Gminę Rozogi w ilości uzależnionej od liczby wniosków, złożonych przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci z rodzin byłych pracowników PGR (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie) lub pełnoletnich uczniów szkół średnich.

Wnioski (oświadczenia) dostępne są:
– w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rozogach ul. Wielbarska 2
12-114 Rozogi w godzinach 7.30-15.30
– na stronie internetowej Gminy Rozogi: https://www.rozogi.pl
– na stronie internetowej GOPS w Rozogach:

Wnioski (oświadczenia) należy składać
w
siedzibie Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Rozogach
w nieprzekraczalnym terminie
do 03 listopada 2021 r. do godz. 15 00


Komunikat Wójta Gminy Rozogi dotyczący Narodowego Spisu Powszechnego!


MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ – Z M I A N A   T E R M I N U!

Mobilny punkt szczepień

zaplanowany na dzień 12 września 2021 r.

podczas „Święta Plonów – Dożynki Gminne 2021” zostaje

p r z e n i e s i o n y

na dzień 19 września 2021 r.

od godz. 13:30 do godz. 18:30

podczas festynu pn. Zakończenie Lata z „Wesołymi Babeczkami”

w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach na Placu Jana Pawła II

Wójt Gminy

/-/ Zbigniew Kudrzycki


Od 01 września do 15 września 2021 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego!

Wnioski oraz więcej informacji na temat stypendium szkolnego na stronie http://www.gopsrozogi.pl/stypendia-szkolne/


Od  01 lipca 2021 r. w formie elektronicznej, a od 01 sierpnia 2021 r. w formie papierowej można składać wnioski o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego z dodatkami oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego, a także wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2021/2022!

         

Wnioski można pobrać ze strony
http://gopsrozogi.bipstrona.pl/cms/15913/dokumenty_do_pobrania


STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH GMINY ROZOGI NA LATA 2016-2020

Uchwała Nr XVIII/136/16 Rady Gminy Rozogi

OGŁOSZENIE O OTWARTYM KONKURSIE OFERT